Προμηθέας-Λαύριο 96-75: Άνετη νίκη με εξαιρετική εμφάνιση του Ρέινολντς!

Ο Προμηθέας κέρδισε εύκολα το Λαύριο με σκορ 96-75 στην προπονητική αίθουσα “Δ. Τόφαλος” στην Πάτρα.

Ο προπονητής της Πάτρας, Ηλίας Παπαθεοδώρου, ήταν ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του, καθώς δοκίμασε διάφορες τακτικές.

Το νέο απόκτημα του Προμηθέα, Κάμερον Ρέινολντς, κάνει ντεμπούτο στην ομάδα.

Το Λαύριο ήταν κοντά στο πρώτο δεκάλεπτο, με σκορ 24-18, με τον πρώην παίκτη του Προμηθέα, Τζέρικολ Χέλεμς, να έχει καλή απόδοση στην επίθεση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Προμηθέας προηγήθηκε με σημαντική διαφορά, με σκορ 53-35.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Προμηθέας διατήρησε τον έλεγχο, κρατώντας σημαντική διαφορά (75-60) και κατέληξε στη νίκη.

Οι διαιτητές του αγώνα ήταν: Κανελλόπουλος, Λογοθέτης, Καρακάσης.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 53-35, 75-60, 96-75.

Οι παίκτες του Προμηθέα (προπονητής: Ηλίας Παπαθεοδώρου): Κόνιαρης 4, Χέιλ 14, Κούρουκς 12, Χρυσικόπουλος 6, Ετσενίκε 16, Μπαζίνας 4, Στίβενς 8, Ρέινολντς 11, Πλώτας 6, Κόφεϊ 11, Καραγιάννης 4, Πρέκας.

Οι παίκτες του Λαύριου (προπονητής: Κώστας Μέξας): Θόρντον 18, Ντε Ζούλιους 2, Σπρίντζιος, Χέλεμς 12, Καββαδάς 6, Καστανέντα 18, Γκρόμοβς, Ζάρρας 5, Παπαδάκης 11, Μουρ 3.