Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 96-73 του Κολοσσού στη Stoiximan Basket League

Μετά τη νίκη του στη Μαδρίτη, ο Παναθηναϊκός σημείωσε ακόμη ένα δυνατό αποτέλεσμα επικρατώντας με 96-73 ενάντια στον Κολοσσό Ρόδου στο ΟΑΚΑ.

Οι πρωτοπόροι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν σταμάτησαν, ενώ οι απουσίες των Βιλντόσα και Αντετοκούνμπο δεν επηρέασαν την απόδοση της ομάδας. Όλοι οι 12 παίκτες του Αταμάν συμμετείχαν στον αγώνα και συνέβαλαν στη νίκη.

Από την άλλη πλευρά, ο Κολοσσός δεν κατάφερε να ανταγωνιστεί αποτελεσματικά, πέφτοντας στο 7-12, παρά την καλή του απόδοση στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Παναθηναϊκός έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση, καθαρίζοντας το παιχνίδι στην τρίτη περίοδο και επικρατώντας με άνεση. Τώρα το επόμενο ματς είναι ενάντια στη Βιλερμπάν στις 8/3 στο ΟΑΚΑ.

Οι “πράσινοι” είχαν 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ οι κορυφαίοι των ηττημένων ήταν οι Πόλι και Σίτου.

Τα δεκάλεπτα: 26-26, 51-42, 79-58, 96-73.