Πρωτοχρονιά με τον National League: “Τρελό” παιχνίδι στην 5η κατηγορία, οκτώ γκολ, χατ-τρικ και ανατροπή!

Η National League μπορεί να μην είναι μία κατηγορία που προβάλλεται ιδιαίτερα στα ελληνικά μέσα, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως έχει χάσει το ενδιαφέρον της, όπως απέδειξε το πρώτο παιχνίδι της 27η αγωνιστικής.

Σε αυτό το παιχνίδι μεταξύ της Ίστλι και της Ντάγκεναμ, είδαμε οκτώ γκολ γίνοντας έτσι το πιο παραγωγικό παιχνίδι στα αγγλικά γήπεδα, την πρώτη ημέρα του 2024.

Το ανατρεπτικό 4-4 αυτού του αγώνα, ήταν το πρώτο στην ιστορία τους, με τον 30χρονο Πολ ΜακΚάλουμ να έχει τον απόλυτο ρόλο σε αυτό. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω με 2-0, αλλά ο ΜακΚάλουμ ισοφάρισε πριν από τη λήξη του ημιχρόνου με δύο γκολ σε διάστημα 10 λεπτών.

Ακολούθησε η ανατροπή υπέρ της Ίστλι, με τον Χάρις να βάζει γκολ, αλλά επτά λεπτά αργότερα οι “ντάγκερς” ισοφάρισαν με τον Ρις που σκόραρε για δεύτερη φορά. Στη συνέχεια εμφανίστηκε πάλι ο ΜακΚάλουμ, ο οποίος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, αλλά ούτε αυτό δεν ήταν αρκετό προκειμένου να δώσει τη νίκη στην Ίστλι.

Το τελικό 4-4 διαμορφώθηκε στο 80΄ από τον Εφιόνγκ, κάνοντας αυτό το παιχνίδι το καλύτερο που παρακολουθήσαμε στο “Νησί” σήμερα!