Περιμένοντας περαιτέρω: Χαμένη ευκαιρία για την Ίπσουιτς, ζωντανή η Λιντς! (βίντεο)

Η Ίπσουιτς βρίσκεται πλέον τέσσερις βαθμούς μακριά από την Premier League, αφού αναδείχτηκε με αναπάντεχο 3-3 εκτός έδρας απέναντι στην Χαλ, δεν εκμεταλλεύτηκε πλήρως την «γκέλα» της Λιντς με την ΚΠΡ.

Η Λιντς, μετά το εντυπωσιακό ήττα της με 4-0 στα εκτός έδρας παιχνίδια, χάρισε μια ευκαιρία στην Ίπσουιτς να προηγηθεί με τουλάχιστον πέντε βαθμούς από την τρίτη θέση και να επιστρέψει στην κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου. Ωστόσο, από το τελικό 3-3, η Ίπσουιτς παραμένει στους 90 βαθμούς, ισόβαθμη με τη Λιντς.

Οι φιλοξενούμενοι, με τον Χερστ στο 19ο λεπτό και τον Χάτσινσον πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, οδηγήθηκαν δύο φορές μπροστά στο σκορ. Αν και ο Τουφάν ισοφάρισε για τη Χαλ, η ανωτερότητα της Ίπσουιτς ήταν εμφανής.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τον Ντελάπ της Χαλ να ισοφωρίζει στο 52ο λεπτό, αλλά η Ίπσουιτς δεν παραδόθηκε. Ο Χάτσινσον με το εκπληκτικό του γκολ έκανε το 3-2, αλλά ο Οχάιο των γηπεδούχων απάντησε με το 3-3 στο 87ο λεπτό.