Η Ίπσουιτς αδυνατεί να κερδίσει για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στο πρωτάθλημα! (βίντεο)

Αυτήν την περίοδο στο Πρωτάθλημα συμβαίνουν απίστευτα πράγματα. Όπως είχαμε αναφέρει πριν από δύο ώρες, η «τραγωδία» συνεχίζεται και στην 43η αγωνιστική, με την Ίπσουιτς να μην καταφέρνει να κερδίσει…

Ναι, είναι αλήθεια. Αρχικά έχασε η Λέστερ από την Πλίμουθ, στη συνέχεια η Λιντς ηττήθηκε από τη Μπλάκμπερν στο «Έλαντ Ρόουντ», και τώρα ήρθε η σειρά της Ίπσουιτς να συμμετάσχει στον “χορό”. Αξίζει να σημειωθεί ότι καμία από τις τρεις κορυφαίες ομάδες που ανταγωνίζονται για τον τίτλο και την άνοδο δεν έχει καταφέρει νίκη στα τελευταία 180 λεπτά αγώνα που έχουν δώσει!

Η ομάδα του ΜακΚένα αντιμετώπισε τη Μίντλεσμπρο, παρουσίασε επιθετική αντίδραση, έδωσε τα πάντα, αλλά δεν ήταν αρκετό. Δέχθηκε γκολ πρώτη, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει αμέσως με τον Λουόνγκο, με το ματς να καταλήγει σε ισοπαλία 1-1. Είναι η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Ίπσουιτς, η οποία βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 89 βαθμούς, με τη Λέστερ να απέχει μόλις ένα βαθμό και έναν αγώνα περισσότερο!

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα, η Νόριτς πανηγύρισε δύο γκολ στο 88’ ενάντια στην Πρέστον, και μια ματιά στην κατάταξη σας πείθει ότι όλα παραμένουν ανοιχτά. Σέφιλντ Γουένσντεϊ και Στόουκ έμειναν ισόπαλοι, ενώ νίκησαν Μπέρμιγχαμ και Χάντερσφιλντ, ενώ η Σουόνσι αποσπάστηκε από τον πάτο φτάνοντας τους 53 βαθμούς.