Πανικός στην 6η κατηγορία: Αναβλήθηκε παιχνίδι λόγω βροχής… πέντε λεπτά πριν το τέλος! (βίντεο)

Απίστευτες καιρικές συνθήκες επηρέασαν την αναμέτρηση μεταξύ της Σκάνθορπ και της Μπάξτον, με τους γηπεδούχους να χάνουν 2-1 στο 90ο λεπτό και να παίρνουν πέναλτι για να ισοφαρίσουν.

Ο εκτελεστής του πέναλτι ήταν ο Ντάνι Έλιοτ, αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ κατάφερε να αντιδράσει σωστά και να διατηρήσει το σκορ υπέρ της ομάδας του.

Έμειναν πέντε λεπτά για το τέλος, αλλά ο διαιτητής αποφάσισε να διακόψει το παιχνίδι. Κάλεσε όλους τους παίκτες στα αποδυτήρια και ακύρωσε την ολοκλήρωση του ματς, με την Μπάξτον να παραπονιέται γιατί ήταν πολύ κοντά στη νίκη, ενώ ο προπονητής της Σκάνθορπ, Τζίμι Ντιν, υποστήριξε την απόφαση του διαιτητή.

“Ο παίκτης μου δεν μπορούσε να δει τη μπάλα κατά την εκτέλεση του πέναλτι λόγω της βροχής”, είπε χαρακτηριστικά, ενώ η National League δεν έχει ανακοινώσει ακόμα την απόφασή της.