Μόνος του και.. όλοι τους: Ο Μπρούνο το ήθελε πολύ, αλλά η Γιουνάιτεντ δεν μπορούσε να κερδίσει την Μπόρνμουθ! (vids)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις της φετινής σεζόν ενάντια στη Μπόρνμουθ, με τεράστια κενά στη λειτουργία της. Παρά ταυτίστηκε σε 2-2 χάρη στον Μπρούνο Φερνάντες.

Ο Σολάνκε άνοιξε το σκορ για την Μπόρνμουθ στο 16ο λεπτό, αλλά ο Φερνάντες ισοφάρισε γρήγορα για την Γιουνάιτεντ. Ο Κλάιφερτ έκανε το 2-1 πριν το ημίχρονο, αλλά ο Φερνάντες με πέναλτι έφερε το ματς στο 2-2.

Στο δεύτερο μισό, υπήρχαν λίγες φάσεις, με τη Μπόρνμουθ να αντέχει και τη Γιουνάιτεντ να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί την υπεροχή της. Τελικά, η ομάδα του Φερνάντες έμεινε στο 2-2, βρισκόμενη αρκετά πίσω στην κατάταξη.