«Η Μπόρνμουθ προκαλεί πολλά παράπονα στους οπαδούς της Γιουνάιτεντ λόγω του βρεγμένου γηπέδου»: Διαμαρτυρίες στο ημίχρονο!

Πολλοί οπαδοί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκφράζουν παράπονα κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Μπόρνμουθ στο «Βιτάλιτι». Κατά το πρώτο μέρος που ολοκληρώθηκε με σκορ 2-1 υπέρ των γηπεδούχων, παρατηρήθηκε έντονη συσσώρευση νερού στο γήπεδο όπου επιτίθεται η Γιουνάιτεντ, προκαλώντας ανησυχία στους οπαδούς της. Υποστηρίζουν ότι αυτή η κατάσταση οδηγεί σε κακή απόδοση της ομάδας τους και θεωρούν ότι το γήπεδο έχει δηλητηριαστεί μεταξύ άλλων.

Ορισμένα από τα σχόλια των φιλάθλων της Γιουνάιτεντ περιλαμβάνουν έντονη αντίδραση, με έναν να δηλώνει αδιαφορία, έναν δεύτερο να συγκρίνει το γήπεδο με πισίνα και έναν τρίτο να χαρακτηρίζει τα γεγονότα ως γελοία.

Οπαδοί της Μπόρνμουθ αντιτάσσονται σε αυτές τις κατηγορίες καθώς θεωρούν ότι δεν υπάρχει βάση σε αυτά που λέγονται. Υποστηρίζουν ότι η κατάσταση του γηπέδου δεν ήταν γνωστή προκατ από την έναρξη του αγώνα, ενώ το μισό που επιτίθεται η αντίπαλη ομάδα δεν ήταν γνωστό.