Η Δόξα κέρδισε την ΑΕΖ 3-2 με γκολ στο 89ο λεπτό και παρέμεινε ζωντανή στη μάχη για την παραμονή

Η Δόξα Κατωκοπιάς ανατρέπει το ματς και κερδίζει την ΑΕΖ με σκορ 3-2 στην τελευταία στιγμή, διατηρώντας έτσι τις ελπίδες παραμονής της στην κορυφαία κατηγορία της Κύπρου! Ο αγώνας ήταν γεμάτος ανατροπές και συγκινήσεις, με το γκολ του Τρούγιτς στο 89ο λεπτό να κρίνει την αναμέτρηση.

Η ΑΕΖ προηγήθηκε στο σκορ στο 10′ με πέναλτι του Σαμπό, αλλά η Δόξα ανέτρεψε το ματς με αυτογκόλ του Σιφνέου και γκολ του Τρούγιτς. Παρόλο που η ΑΕΖ ισοφάρισε, το γκολ του Τρούγιτς χάρισε τη νίκη στη Δόξα, δίνοντάς της πολύτιμους τρεις βαθμούς.

Επίσης, ο αγώνας μεταξύ Εθνικού Άχνας και Απόλλωνα Λεμεσού στα playouts ολοκληρώθηκε ισόπαλος 3-3, με τον Μπακενγκά να σημειώνει χατ-τρικ για τον Απόλλωνα και να εξασφαλίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος του παιχνιδιού.