Ένα εξαιρετικό ματς με ανατροπές: 3-3 ανάμεσα στη Σίτι και τη Ρεάλ στη Μαδρίτη, όλα ανοιχτά! (βίντεο)

Αυτό που συνέβη κατά τη διάρκεια αυτής της αναμέτρησης ήταν πραγματικά φοβερό. Αναμέναμε μια αμυντική μάχη ανάμεσα σε δύο ομάδες, αλλά αυτό που είδαμε ήταν εντελώς διαφορετικό, και ήταν συναρπαστικό. Ένας αγώνας για τη φάση των προημιτελικών του Champions League που ξεκίνησε με γκολ μόλις στο 108ο δευτερόλεπτο και συνολικά τρία γκολ στα πρώτα 14 λεπτά ήταν αληθινό φεστιβάλ ποδοσφαίρου.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ο εκπληκτικός και ευφυής Bernardo Silva εκμεταλλεύτηκε την άμυνα της Ρεάλ και με ένα εκπληκτικό σουτ άνοιξε το σκορ με 1-0. Η ατμόσφαιρα στο “Μπερναμπέου” έγινε αρκετά εχθρική για τη Σίτι, αλλά η Ρεάλ κατάφερε να αντιδράσει γρήγορα.

Στο 12′, ένα μακρινό σουτ του Camavinga αντικρούστηκε από τον Ruben Dias και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1, ενώ στο 14′ ο Rodrygo βρέθηκε μόνος μπροστά στην εστία της Σίτι και σκόραρε για το 2-1 υπέρ της Ρεάλ.

Το πρώτο μισάωρο του αγώνα ήταν γεμάτο δράση και τρομακτικός ρυθμός, αλλά στη συνέχεια, η ένταση ελαττώθηκε κάπως. Ο Rodrygo συνέχισε να απειλεί την άμυνα της Σίτι, ενώ η Ρεάλ έδειχνε πως μπορούσε να κυριαρχήσει.

Ο Guardiola τοποθέτησε τον Bernardo στο κέντρο και άφησε τον Foden να κινείται ευρύτερα στον δεύτερο ημιχρόνο, προσπαθώντας να αντιμετωπίσει την αντίδραση της Ρεάλ στην ανατροπή. Η δράση συνεχίστηκε με τους Rodrigo και Vinicius να προκαλούν σοβαρή ανησυχία στην άμυνα της Σίτι.

Τελικά, το ματς ολοκληρώθηκε με ένα εκπληκτικό γκολ του Valverde στο 79′ που τελείωσε τον αγώνα με ισοπαλία 3-3. Αυτός ο προημιτελικός αγώνας μας άφησε με τα μάτια καρφωμένα στην οθόνη και την καρδιά μας να χτυπάει γρήγορα από την ένταση και την εξέλιξη του παιχνιδιού!