Ο Νίνο λύτρωσε την ΑΕΛ με buzzer beater, ο Λεβαδειακός ακαθόριστος, η ΑΕΚ Β’ εξασφάλισε την πεντάδα!

Η ΑΕΛ αρνήθηκε να φύγει χωρίς τη νίκη από τον Πανθεσσαλικό! Μετρώντας 2-1 επί της Νίκης Βόλου στην 25η αγωνιστική της Super League 2, η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη πέτυχε τη νίκη με ένα τέρμα στις καθυστερήσεις, αφήνοντας πίσω μια άνιση αναμέτρηση. Συγκεκριμένα, το γκολ της νίκης πέτυχε ο Νίνο στο 90+4’. Αυτή η νίκη κράτησε ακέραιη τη διαφορά από τον Λεβαδειακό!

Στο άλλο ματς, ο Λεβαδειακός καθάρισε τον ΠΑΟΚ Β’ με σκορ 3-1, διατηρώντας την εντυπωσιακή του πορεία. Στην πορεία του ο Νταγκό (25′), ο Ρομό (45+1′) και ο Κωστής (67′) βρήκαν τα δίχτυα για την ομάδα του. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ Β’ μείωσε με τον Πανίδη (81′), ενώ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής.

Η ΑΕΚ Β’ εξασφάλισε την παρουσία της στα playoffs, νικώντας τον Αιολικό με 2-0. Με γκολ των Χρυσόπουλου (52′) και Γκολφίνου (86′), η ομάδα κατέκτησε την 4η θέση με 31 βαθμούς.

Σε άλλα ματς, η Κοζάνη επικράτησε του Ηρακλή με 1-0, ενώ ο Καμπανιακός κέρδισε τον Μακεδονικό με 1-0. Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε με 4-1 του Απόλλωνα Πόντου, με τον Κονίλιο να σκοράρει χατ-τρικ.

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Super League 2:

• Αιολικός – ΑΕΚ Β’ 0-2 (52′ Χρυσόπουλος, 82′ Γκολφίνος)
  • Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου 4-1 (24′ πεν., 83′, 90′ Κονίλιο, 74′ Ξύδας – 87′ Ίννος)
  • Κοζάνη – Ηρακλής 1-0 (36′ Σουλιώτης)
  • Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ Β’ 3-1 (25′ Νταγκό, 45+1′ Ρομό, 67′ Κωστή – 81′ Πανίδης)
  • Μακεδονικός – Καμπανιακός 0-1 (5′ Γιακούδης)
  • Νίκη Βόλου – ΑΕΛ 1-2 (65′ Πέττας – 48′ Φατάι, Νίνο 90’+4′)

Τα μελλοντικά παιχνίδια της 26ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Super League 2: