Ο ενθουσιασμός του Γκάμπριελ αποκαλύπτει τη χαρά της Άρσεναλ για τη νίκη με 6-0! (video)

Η Άρσεναλ θριάμβευσε απέναντι στην αντίπαλο της ομάδα, σημειώνοντας πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο και συνολικά 6 γκολ στον αγώνα της Τετάρτης στο «Έμιρεϊτς».

Η Άρσεναλ έστειλε μήνυμα με την επίδοσή της, καθώς έγινε η πρώτη ομάδα που είχε πέντε διαφορετικούς σκόρερ στο πρώτο ημίχρονο σε αγώνα του Τσάμπιονς Λιγκ και η πρώτη αγγλική ομάδα που σημείωσε πέντε γκολ σε μια αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο.

Πέραν από τον εξαιρετικό επιθετικό ρόλο, η άμυνα έπαιξε καθοριστικό ρόλο, με τον Γκάμπριελ να επιδεικνύει εξαιρετικές ικανότητες και να αποτρέπει τις αντιπάλους από την εστία του Ράγια.

Ειδικά στις καθυστερήσεις, ανέκοψε μια προσπάθεια των αντιπάλων και πανηγύρισε σαν να ήταν μόνο 1-0, αποτρέποντας μια κλασική ευκαιρία για γκολ!