Η πρώτη ήττα της Άρσεναλ φέτος, χάνει τον Σάκα και το ματς από τη Λανς! (vids)

Η εξόρμηση στη Γαλλία δεν ήταν όπως αναμενόταν για την Άρσεναλ του Μικέλ Αρτέτα, με τους “κανονιέρηδες” να ηττώνται με 2-1 από τη Λανς, στην 2η αγωνιστική του Champions League.

Οι “κανονιέρηδες” βρέθηκαν μπροστά στο σκορ από νωρίς, με τον Γκαμπριέλ Ζεσούς να σκοράρει στο 14ο λεπτό μετά από αμυντικό λάθος των γηπεδούχων. Ωστόσο, αφού ο Τροσάρ δεν κατάφερε να κάνει το 2-0, η άνεση χάθηκε.

Ο Μπουκάγιο Σάκα αντικαταστάθηκε αναγκαστικά, ενώ ο Τόμασον πέτυχε το 1-1 με ένα υπέροχο γκολ στο 25ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Λονδρέζοι ήταν κατώτεροι και ο Τροσάρ έχασε ακόμα μία ευκαιρία για το 2-1 στο 49ο λεπτό. Η Άρσεναλ πλήρωσε αυτή την αστοχία, με τον Ουαχί να σκοράρει για τη Λανς στο 69ο λεπτό!

Πίεσαν οι Άγγλοι, αλλά δεν τα κατάφεραν, και με το τελικό 2-1, η Λανς έβαλε τέλος στο αήττητο σερί της Άρσεναλ για τη σεζόν!