Η Μπράιτον κυριάρχησε εντυπωσιακά επί της Τότεναμ σε μόλις 25 λεπτά: Δύο γκολ, δύο ευκαιρίες ασταμάτητου κινητικού, ένα δοκάρι και ένα πέναλτι! (video)

Η Μπράιτον κυριαρχούσε από την αρχή, έχοντας δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Ντάνι Γουέλμπεκ. Τελικά, κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 μέσα στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα στο γήπεδο “Άμεξ”.

Ο Χίνσελγουντ σκοράρει για τη Μπράιτον μετά από μια εξαιρετική ενέργεια του Ζοάο Πέδρο, αποδεικνύοντας την αξία του μετά από έναν χρόνο.

Η Τότεναμ δεν κατάφερε να αντιδράσει και άλλο και στο 23ο λεπτό τιμώρησε. Ο Φαν Χέκε χτύπησε το δοκάρι και ο Γουέλμπεκ κέρδισε πέναλτι μετά από τράβηγμα του Κουλουσέφσκι, το οποίο επιβεβαιώθηκε από το VAR.

Ο Ζοάο Πέδρο έκανε το 10/10 φέτος από το σημείο του πέναλτι και το σκορ ανέβηκε στο 2-0 με εντυπωσιακή ευκολία.