Δελέγκος: “Δεν είναι αποδεκτό να εγκαταλείπουμε το παιχνίδι όταν η διαφορά γίνεται μεγάλη” (vid)

Ο προπονητής της ομάδας του Απόλλωνα Πάτρας, Κώστας Δελέγκος, εξέφρασε την ανησυχία του μετά την… σημαντική ήττα 90-57 στο Περιστέρι.

“Δεν είναι αποδεκτό να εγκαταλείπουμε το παιχνίδι όταν η διαφορά γίνεται μεγάλη”, δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ ο προπονητής της ομάδας των Πατρινών.

Εδώ είναι οι λεπτομέρειες των δηλώσεών του:

“Κατά το πρώτο ημίχρονο ήμασταν ανταγωνιστικοί, ακολουθήσαμε το σχέδιό μας στην άμυνα και την επίθεση. Ωστόσο, μας επλήγησαν οι επιθετικοί αμυντικοί της αντίπαλης ομάδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκαν σημάδια αδυναμίας. Όταν η διαφορά γίνεται μεγάλη, φαίνεται ότι εγκαταλείπουμε το παιχνίδι και αυτό δεν είναι αποδεκτό.

Μειώθηκαν οι δυνάμεις και οι λύσεις μας, αλλά δεν πρέπει να δεχόμαστε τόσους πόντους. Δεν κάναμε αρκετά φάουλ, κάτι που βλάπτει την ομάδα μας.

Η ομάδα μας αναζητά παίκτες για να ενισχύσει το ρόστερ”.