Τούχελ: «Έπρεπε να σκοράρουμε και τρίτο γκολ»

Ο Τόμας Τούχελ επισήμανε ότι η Μπάγερν απομακρύνθηκε από το σχέδιό της μετά την αρχική φάση του αγώνα με τη Ρεάλ. Το γκολ που δέχτηκαν τους δυσκόλεψε, αλλά η ομάδα έδειξε αποφασιστικότητα και ανέτρεψε το σκορ. Ωστόσο, δεν κατάφεραν να σκοράρουν τρίτο γκολ και το πλήρωσαν, με αποτέλεσμα οι πιθανότητες πρόκρισης τώρα να είναι 50%-50%.

Λεπτομερώς: «Ξεκινήσαμε πολύ καλά και θα μπορούσαμε να προηγηθούμε από το πρώτο λεπτό. Αλλά στη συνέχεια, χάσαμε τη συγκέντρωσή μας στο σχέδιό μας. Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Έπειτα δεχτήκαμε γκολ και τα πράγματα δυσκολεύτηκαν. Η κατάσταση βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος. Επιδείξαμε μεγαλύτερη αποφασιστικότητα. Πετύχαμε το 2-1 και είχαμε και άλλες ευκαιρίες. Ήταν αναγκαίο να σκοράρουμε και τρίτο γκολ. Ήταν παράξενο. Εκείνοι είχαν δύο ευκαιρίες και το πέτυχαν. Η κατάσταση είναι πλέον σαφής. Με μία νίκη στη Μαδρίτη, πηγαίνουμε στο ‘Γουέμπλεϊ’. Οι πιθανότητες πρόκρισης παραμένουν 50-50, θα δούμε τι θα συμβεί».