Τότεναμ: Πέρα από απλές ήττες, όλες με ανατροπή!

Η ομάδα του Τότεναμ βρίσκεται σε μια δύσκολη περίοδο λόγω απουσιών παικτών, όμως ελπίζει ότι η επόμενη αγωνιστική περίοδος μετά την διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων θα είναι θετική.

Αν και ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα, η Τότεναμ επέτρεψε στην Άστον Βίλα να ανατρέψει το παιχνίδι και να κερδίσει με 2-1.

Η Τότεναμ έγινε το πρώτο κλαμπ στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ που, μετά από 10 αγωνιστικές δίχως νίκη, αντιμετωπίζει τρεις διαδοχικές ήττες.

Ακόμα χειρότερο είναι το γεγονός ότι αυτές οι ήττες προήλθαν με ανατροπή από τον αντίπαλο. Το παιχνίδι με την Τσέλσι είχε παραδοσιακά στοιχεία, αλλά τα επόμενα δύο ματς κατέληξαν με απίστευτο τρόπο.

Η ομάδα των Γουλβς ανέτρεψε το παιχνίδι στις καθυστερήσεις στο «Μολινό», ενώ η Άστον Βίλα κατάφερε να φύγει από το Tottenham Hotspur Stadium με τη νίκη, ενώ ο παίκτης της Τότεναμ, Σον, είχε τρία ακυρωθέντα γκολ λόγω οφσάιντ.