Το Περιστέρι bwin επικράτησε 76-61 της Χάποελ Ιερουσαλήμ και παλεύει για πρόκριση

Σε ένα δυναμικό δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Περιστερίου bwin επικράτησαν εύκολα με 76-61 της Χάποελ Ιερουσαλήμ στην Ουγγαρία. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα έχει πλέον ελπίδες πρόκρισης στα προημιτελικά του Basketball Champions League, αλλά πρέπει να νικήσει την Τενερίφη στην επόμενη αγωνιστική. Πρέπει επίσης να συνδυαστεί με ήττα της Χάποελ από την Καρσίγιακα ώστε να ευνοηθεί στην ισοβαθμία.

Οι κορυφαίοι του Περιστερίου ήταν οι Ράγκλαντ με 16 πόντους και Μήτρου-Λονγκ με 15 πόντους, ενώ ο κορυφαίος της Χάποελ ήταν ο Σμιθ με 10 πόντους.

Οι παίκτες του Σπανούλη προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και με διάφορες καλές επιδόσεις κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Με τους Ράγκλαντ και Μήτρου-Λονγκ να ξεχωρίζουν, η ομάδα επικράτησε με σκορ 76-61.

Με δεκάλεπτα: 16-17, 37-44, 54-59, 61-76