Το Διομήδης Άργους πετυχαίνει γκολ στο τέλος και ισοφαρίζει με το Χαφναρφιορντούρ

Στον πρώτο αγώνα ανάμεσα στον Διομήδη Άργους και τον πρωταθλητή Ισλανδίας Χαφναρφιορντούρ, η ομάδα του Άργους καταφέρνει να σκοράρει στο τελευταίο δευτερόλεπτο και να πάρει το ισόπαλο αποτέλεσμα (32-32)!

Η ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα ξεκίνησε καλά και ήταν ανώτερη για μεγάλο μέρος του παιχνιδιού. Στο ημίχρονο είχε προβάδισμα με 17-15. Το προβάδισμα αυξήθηκε στο 44ο λεπτό, όπου ο Διομήδης προηγείται με 25-20.

Ωστόσο, οι Ισλανδοί καταφέρνουν να ισοφαρίσουν σε 28-28 μετά από λίγα λεπτά και στη συνέχεια προηγούνται. Όμως, με ένα γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ο Διομήδης καταφέρνει να πάρει το ισόπαλο αποτέλεσμα (32-32). Το δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες θα γίνει την Κυριακή (17/9, 18:30) πάλι στη Νέα Κίο.

Αν καταφέρει να προκριθεί, η ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα θα αντιμετωπίσει την Παρτίζαν στον δεύτερο γύρο.