Το αγωνιώδες ματς στο πρωτάθλημα: Η Λέστερ ανατρέπει το σκορ, ανεβαίνει στην κορυφή και περιμένει για το επόμενο παιχνίδι!

Το συναρπαστικό πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας στην Αγγλία συνεχίζεται με ένταση, και μετά τα εντυπωσιακά αποτελέσματα της προηγούμενης Παρασκευής, η Δευτέρα φέρνει πολλή δράση.

Η Λέστερ ξεκίνησε την 40η αγωνιστική φιλοξενώντας τη Νόριτς στο King Power Stadium, και όταν ο Γκάμπριελ Σάρα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 20ο λεπτό, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο φάνηκε να παγώνει.

Μετά την ήττα (1-0) από τη Μπρίστολ Σίτι πριν από τρεις μέρες, οι οπαδοί της Λέστερ άρχισαν να φοβούνται το χειρότερο, αλλά η ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει γρήγορα με την κεφαλιά του Ντούσμπερι – Χολ στο 33ο λεπτό και να ανατρέψει το σκορ με το υπέροχο γκολ του Μαβντιντί στο 61’ για το 2-1!

Για να μη λείψει η δράση, ο Βάρντι στο 90’ + 4’ ολοκλήρωσε τη νίκη με το τρίτο γκολ για το 3-1, ανεβάζοντας προσωρινά τη Λέστερ στην κορυφή της βαθμολογίας και περιμένοντας τα αποτελέσματα της 40ης αγωνιστικής!