Περισσότερο από ένα απλό άθλημα: Το γκολ του Ντίας και το συγκινητικό μήνυμα για τον πατέρα του που συντάραξε καρδιές! (βίντεο)

Ο Κολομβιανός ποδοσφαιριστής βιώνει την πιο δύσκολη περίοδο στη ζωή του, με τον πατέρα του να έχει απαχθεί, ενώ επέστρεψε στην Αγγλία για να συμμετάσχει στον αγώνα με την Λούτον, όπως ήταν η τελευταία επιλογή του Γιούργκεν Κλοπ.

Με το σκορ να είναι 1-0 υπέρ της αντίπαλης ομάδας, ο Ντίας μπήκε στο παιχνίδι και στο 96ο λεπτό μας άφησε άφωνους. Σκόραρε, ανέβηκε την φανέλα του και αφιέρωσε το γκολ στον πατέρα του. Τι έγραφε στην φανέλα του;

“Ελευθερία για τον πατέρα μου”. Και φυσικά, όλοι συγκινήθηκαν, με όλους να τον αγκαλιάζουν στο τέλος…