Περίπατος για το Περιστέρι bwin με Χαντς και Ράγκλαντ πρωταγωνιστές!

Το Περιστέρι bwin επιβεβαίωσε τις καλές εμφανίσεις του στο Basketball Champions League! Μετά τον αποτυχημένο ξεκίνημα της σεζόν, η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη επικράτησε εύκολα με 87-70 της Σομπατέλι, με τους Χαντς και Ράγκλαντ να ξεχωρίζουν. Η νίκη αυτή αποτελεί την πρώτη για το Περιστέρι μετά από πολλές ήττες και αναβαθμίζει τη ψυχολογία της ομάδας εν όψει των επόμενων αναμετρήσεων.

Το Περιστέρι bwin ήταν ανώτερο σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους Χαντς και Ράγκλαντ να είναι σε εξαιρετική φόρμα. Επιπλέον, η συμβολή των Χουγκάζ και Κασέλακη ήταν σημαντική στη νίκη της ομάδας. Από την άλλη πλευρά, οι προσπάθειες των Τίμπι, Περλ και Κέλερ από τη Σομπατέλι, δεν ήταν αρκετές για να αντιμετωπίσουν την ανωτερότητα του Περιστερίου.

Το ματς ξεκίνησε αμφίρροπα, αλλά στη συνέχεια το Περιστέρι bwin πήρε τον έλεγχο και προηγήθηκε με σημαντική διαφορά. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με άστοχα σουτ από το Περιστέρι bwin και μείωση της διαφοράς από τη Σομπατέλι, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα και επανέφεραν τη διψήφια διαφορά, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Μετά από αυτή τη νίκη, το Περιστέρι bwin βελτίωσε το ρεκόρ του στον 1ο όμιλο του BCL σε 1-1. Αναμένουμε με ανυπομονησία τα επόμενα παιχνίδια της ομάδας για να δούμε αν θα συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις της.

Για περισσότερες λεπτομέρειες και στατιστικά του αγώνα, μπορείτε να ανατρέξετε στο σύνδεσμο αυτό.