Παρί Σεν Ζερμέν: Εύκολη νίκη επί της Μονπελιέ και πρωτιά στην βαθμολογία!

Η Παρί Σεν Ζερμέν κατάφερε να “σκορπίσει” την αντίπαλό της, την Μονπελιέ, κερδίζοντας με ένα εύκολο 3-0 και ανέβηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος Γαλλίας, μετρώντας και έναν αγώνα περισσότερο από τους ανταγωνιστές της.

Οι παίκτες του Λουίς Ενρίκε δεν αντιμετώπισαν κάποια δυσκολία και, κυρίως, παίζοντας με εξαιρετική οργάνωση, κατάφεραν να κερδίσουν εύκολα τον αγώνα και να προβληματίσουν τις Νις και Μονακό που βρίσκονταν πίσω στην βαθμολογία.

Η ομάδα του Παριζιάνους ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ στο 10ο λεπτό, μετά από μια εξαιρετική συνεργασία μεταξύ του Εμπαπέ και του Κανγκ-Ιν Λι. Ο τελευταίος, με ένα υπέροχο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα 1-0 στην Παρί Σεν Ζερμέν. Αυτό το σκορ ήταν και το ημίχρονο αποτέλεσμα.

Στο 58ο λεπτό, η Παρί Σεν Ζερμέν σκόραρε ένα εντυπωσιακό γκολ, με τον Ζαΐρ-Εμερί να πασάρει στον Ντεμπελέ και να δημιουργήσει ένα όμορφο τελείωμα για το 2-0. Μετά από λίγα λεπτά, συγκεκριμένα στο 66ο λεπτό, ο Ντεμπελέ κέρδισε την μπάλα και την έστειλε στην περιοχή, όπου ο Βιτίνια με μια εντυπωσιακή εκτέλεση από τα 11 μέτρα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-0.