«Πάμε σαν άλλοτε»: Το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε της Γουλβς με 4-3 σε ένα εξαιρετικό ματς της Premier League! (vids)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πανηγυρίσει μια σημαντική νίκη επί της Γουλβς, επικρατώντας με 4-3 στο γήπεδο του “Μολινό”. Η ομάδα προσέφερε εξαιρετικό ποδόσφαιρο με τεράστια αποτελεσματικότητα στην επίθεση, με εντυπωσιακό φινάλε που θα μείνει στην ιστορία του αγώνα!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έπαιξε με αποφασιστικότητα και σοβαρότητα, αποφεύγοντας τα λάθη και επιδεικνύοντας αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Οι τρεις διαφορετικοί σκόρερ και ένα αμφισβητούμενο πέναλτι, συνθέτουν το σενάριο μιας αξέχαστης αναμέτρησης.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με το γκολ του Μάρκους Ράσφορντ, ενώ στο 10ο λεπτό διπλασίασε την διαφορά με τέρμα του Ράσμους Χόιλουντ.

Η ομάδα κυριάρχησε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους, όπου δέχτηκαν ένα πέναλτι που αμφισβητήθηκε από την αντίπαλη ομάδα και μείωσαν την διαφορά τους.

Ο Σκοτ ΜακΤόμινεϊ με το εκπληκτικό του γκολ, παρά το απόγειο της αντίστασης της Γουλβς, έδειχνε πως η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ ήταν ανανεωμένη και δυνατή να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις.

Τελικά, η Γουλβς με ένα εκπληκτικό τελείωμα ισοφάρισε, ωστόσο ο Μεϊνού χάρισε τη νίκη στην ομάδα του και τον Έρικ Τεν Χαγκ στο 97ο λεπτό!