Ο Τζόλης σκόραρε το πέμπτο πέναλτι και έστειλε τη Φορτούνα στα ημιτελικά

Ο Χρήστος Τζόλης σημείωσε το 4ο και καθοριστικό γκολ από την άσπρη βούλα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας των πέναλτι, καθώς η Φορτούνα Ντίσελντορφ επικράτησε με 4-3 επί της Ζανκτ Πάουλι και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας. Αυτή ήταν η πρώτη φορά που μια ομάδα από τη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας εξασφάλισε την πρόκριση στους ημιτελικούς. Η Φορτούνα άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό, αλλά η Ζανκτ Πάουλι ισοφάρισε στο 60ο. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 1-1 και στη συνέχεια το σκορ έγινε 2-2 στην παράταση, πριν τελικά η Φορτούνα πανηγύρισε τη νίκη. Ο Τζόλης σημείωσε το νικητήριο πέναλτι, κάνοντας τους φιλοξενούμενους να προκριθούν για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.