Ο Γκαέλ Μονφίς, ένας αξιοθαύμαστος αθλητής κατακτά τον 12ο τίτλο της καριέρας του σε ηλικία 37 ετών!

Ο Γκαέλ Μονφίς συνεχίζει να εκπλήσσει στον κόσμο του τένις!

Την Κυριακή (22/10) βράδυ, ο Γάλλος τενίστας κέρδισε τον Ρώσο, Πάβελ Κοτόφ, με 2-1 σετ, στον τελικό του ATP 250 στην Στοκχόλμη, και κατέκτησε τον 12ο τίτλο της καριέρας του, σε μια ηλικία όπου οι περισσότεροι αθλητές έχουν ήδη αποσυρθεί!

Μπορεί οι νεαρές εποχές και οι μεγάλες επιτυχίες να έχουν περάσει, αλλά ο Μονφίς συνεχίζει να κυνηγά τα όνειρά του, προσθέτοντας έναν ακόμα τίτλο στο πλούσιο σύνολο των διακρίσεών του.

Ο τελευταίος τίτλος του ήταν τον Ιανουάριο του 2022 στο τουρνουά της Αδελαΐδας, μετά από 1,5 χρόνο που βρισκόταν στην 140η θέση της παγκόσμιας κατάταξης.