Μεγάλο γκολ του Χάρι Κέιν στο 91′, “ξεσήκωσε” την προβληματική Μπάγερν και τη διατήρησε ζωντανή στη μάχη του τίτλου!

Ο Χάρι Κέιν δεν σταματάει να εκπλήσσει με τα γκολ που σημειώνει για τη Μπάγερν Μονάχου! Ο Βρετανός επιθετικός “άναψε φωτιές” για μια ακόμα φορά κόντρα στην ομάδα της Βαυαρίας, η οποία είχε δυσκολίες και πάλι στο παιχνίδι της με τη Λειψία, όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 χάρη στο γκολ του παλιού παίκτη της Τότεναμ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων στην 23η αγωνιστική της Bundesliga! Έτσι, οι πρωταθλητές Γερμανίας επέστρεψαν στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες, φτάνοντας τους 53 βαθμούς και παραμένοντας στη δεύτερη θέση με διαφορά 7 βαθμών από την πρώτη, τη Λεβερκούζεν.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, όπου η Μπάγερν είχε την κατοχή στο μεγαλύτερο μέρος του χρόνου αλλά δεν δημιούργησε ευκαιρίες, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το πρώτο γκολ με τον Κέιν στο 56′ με ασίστ από τον Μουσιάλα. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 70′ με τον Σέσκο, και όταν όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο, ο Αγγλος επιθετικός έκανε τη διαφορά στο 90+1′ με το 27ο γκολ του στο πρωτάθλημα της φετινής σεζόν, χαρίζοντας μια σημαντική νίκη στο σύνολο της ομάδας του Τόμας Τούχελ.