Με αρνητικό αποτέλεσμα ξεκίνησε ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να κερδίσει εναντίον της Ορτίτζια, καθώς ηττήθηκε με σκορ 13-12 στις Συρακούσες, στην πρώτη αγωνιστική του 4ου ομίλου του EuroCup.

Ο αγώνας ξεκίνησε δύσκολα για την ομάδα του Πανιωνίου, η οποία βρέθηκε να χάνει με 3-1 στο πρώτο δεκάλεπτο και με 7-4 στο ημίχρονο. Στη συνέχεια, οι παίκτες της ομάδας αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 9-9, ωστόσο οι γηπεδούχοι πάλι προηγήθηκαν με διαφορά 2 πόντων (11-9) και κατάφεραν να κερδίσουν, φτάνοντας στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 3-1, 4-3, 2-5, 4-3

Ορτίτζια (Στέφανος Πικάρντο): Τεμπέστι, Κάσια 1, Γκιριμπάλντι, Λα Ρόζα 2, Ντι Λουτσιάνο 2, Κούπιντο 2, Τρινγκάλι, Καρνεζέκι 1, Κοντέμι 2, Καποντιέτσι, Φερέρο 1, Ναπολιτάνο 2, Καλαμπρέζι

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Μαυροβουνιώτης, Κοπελιάδης, Μπουζαλάς, Γκιουβέτσης, Παπάκος, Γραμματικός, Καλαϊτζής 2, Μοσκόφ 4, Μουρίκης 2, Γούνας 1, Ουκρόπινα 3, Καπετανάκης, Λιμαράκης