Ρέιντζερς: Νίκη 2-0 επί της Ρος Κάουντι σε μια τετράλεπτη αναμέτρηση

Η ομάδα της Γλασκώβης, οι Ρέιντζερς, συνέχισαν το θετικό αίσθημα στο πρωτάθλημα αφού επικράτησαν 2-0 της Ρος Κάουντι στην έδρα τους. Αυτή είναι η δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα, μετά την ήττα στην πρώτη αγωνιστική από την Κλιμάρνοκ.

Οι Ρέιντζερς ξεκίνησαν δυναμικά και ήθελαν να αποφύγουν τυχόν απρόοπτα. Στο 22ο λεπτό, ο Κεμάρ Ρουφ, με ασίστ του Μπόρνα Μπάρισιτς, άνοιξε το σκορ με το 1-0. Μόλις 4 λεπτά αργότερα, ο Τζέιμς Ταβερνιέρ σημείωσε το δεύτερο γκολ για την ομάδα και τελικά έκλεισε το ματς.

Το πρόγραμμα της τρίτης αγωνιστικής περιείχε επίσης τις αναμετρήσεις Σέλτικ-Σεντ Τζόνστοουν, Χιμπέρνιαν-Λίβινγκστον και Μάδεργουελ-Κλιμάρνοκ. Επόμενα, θα δούμε τις αναμετρήσεις Νταντί-Χαρτς και Σεντ Μίρεν-Αμπερντίν.

Επόμενη αγωνιστική περιλαμβάνει τα ματς Λίβινγκστον-Σεντ Μίρεν, Σεντ Τζόνστοουν-Νταντί και Κλιμάρνοκ-Ρος Κάουντι. Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί με τα παιχνίδια Ρέιντζερς-Σέλτικ και Αμπερντίν-Χιμπέρνιαν, τα οποία θα διεξαχθούν την Κυριακή.