Καινούργια ήττα για την Αμπερντίν μετά από τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ – Εκπληκτική ανατροπή στις καθυστερήσεις για τη Ρέιντζερς

Συντριβή για την Αμπερντίν στο Κιλμάρνοκ! Η ομάδα που αντιμετωπίζει ο ΠΑΟΚ στο Conference League, μετά την ανατροπή και την ήττα που υπέστη στον αγώνα με τον “δικέφαλο του βορρά”, γνώρισε την τέταρτη ήττα της στο πρωτάθλημα (2-0) και βυθίστηκε στην 10η θέση της Premiership μετά από 10 αγώνες.
Πολύ κακή εμφάνιση από την Αμπερντίν, με την άμυνά της να απειλείται συνεχώς από τους γηπεδούχους. Το σκορ άνοιξε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με μια εξαιρετική αντεπίθεση και μια άψογη κατάληξη από τον Βασέλ.
Στο 62′, ο Άρμστρονγκ με ένα εντυπωσιακό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της Αμπερντίν. Ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα, ο Γουότκινς εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Ρούμπεζιτς, βγήκε μόνος του μπροστά στον Ροος και τον νίκησε για το τελικό 2-0.

Στο “Άιμπροξ”, η Ρέιντζερς έκανε μια εκπληκτική ανατροπή και μείωσε τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Σέλτικ σε πέντε βαθμούς.
Η ομάδα του Φιλίπ Κλεμάν δέχτηκε ένα γκολ στο 5′ λεπτό όταν οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Σάκλαντ. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, η Ρέιντζερς κέρδισε πέναλτι αλλά ο Τάβερνιερ αστόχησε.
Στον δεύτερο ημιχρόνο, η ομάδα από τη Γλασκώβη ασκούσε πίεση και είχε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Τελικά, στο 89′ η ανατροπή άρχισε όταν ο Ντανίλο κέρδισε πέναλτι και ο Τάβερνιερ αυτή τη φορά δεν αστόχησε, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1. Η τεράστια ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 90’+3′ όταν από το κόρνερ του αρχηγού, ο Ντανίλο νίκησε τον τερματοφύλακα της Χαρτς για το τελικό 2-1.