Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής στα Χανιά, διπλάρα στις καθυστερήσεις για Ηλιούπολη στην Πάτρα – Συνέχισε με νίκη η ΑΕΛ

Ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής στα Χανιά, διπλή νίκη στις καθυστερήσεις για την Ηλιούπολη στην Πάτρα – Συνέχισε με νίκη η ΑΕΛ

Το ντέρμπι της κορυφής στον Νότιο Όμιλο της Super League 2 ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ και νικητή, με την Athens Kallithea FC και τα Χανιά να μένουν στο 0-0 στην Κρήτη στην 17η αγωνιστική.

Έτσι, η ομάδα της Καλλιθέας παρέμεινε πρώτη και στο +6 από τους Κρητικούς, οι οποίοι έπεσαν από τη 2η θέση. Την ίδια ώρα, η Ηλιούπολη κέρδισε με σκορ 1-2 στην Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή, παίρνοντας το τρίποντο χάρη σε ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Μπαρμπάρο.

Σε άλλα ματς, η ΑΕΛ επικράτησε 2-0 της Κοζάνης, ενώ ο Λεβαδειακός νίκησε εύκολα 2-0 τον Ηρακλή.

Επίσης, ο Απόλλων Πόντου κέρδισε τον Καμπανιακό με σκορ 2-0 στο ντέρμπι των ουραγών.