Ιωνικός καταστροφή επί των Χανίων με 5-1, η πορεία προς την ανόδο στη Σούπερ Λίγκα ξεκίνησε – Ο Λεβαδειακός χάνει την ευκαιρία στην αρχή

Ο Ιωνικός έκανε μια θριαμβευτική εμφάνιση κόντρα στα Χανιά και επικράτησε με εντυπωσιακό 5-1, ενθαρρύνοντας τις ελπίδες του για την επιστροφή στη Σούπερ Λίγκα. Μετά από αυτήν τη νίκη, βρίσκεται σε άριστη θέση για τα πλέι οφ της δεύτερης κατηγορίας.

Τα Χανιά βρέθηκαν με τον Σαλαζάρ να ανοίγει το σκορ στο 7ο λεπτό, αλλά η αντίδραση του Ιωνικού ήταν καταιγιστική με τον Οικονομίδη να σκοράρει δύο φορές και τον Ντάουντα να εντυπωσιάζει με το φοβερό του γκολ από μακρινή απόσταση. Η νίκη τελικά σφραγίστηκε με το γκολ του Οικονομίδη στο 83ο λεπτό, καθιστώντας το σκορ 5-1 για τους Νικαιώτες.

Στον Βόρειο Όμιλο, ο Λεβαδειακός επέδειξε χαρακτηριστική άνεση απέναντι στο Μακεδονικό, κατακτώντας τρεις πολύτιμους βαθμούς. Η ισοπαλία της ΑΕΛ με τη Νίκη τον βοήθησε να μπει δυναμικά στο παιχνίδι της ανόδου, βρισκόμενος πλέον με προβάδισμα 5 βαθμών από τους αντιπάλους του.