Η Βιγιαρεάλ πέρασε δια πυρός και σιδήρου από την Αλμερία με ήρωα τον Σέρλοθ!

Η Βιγιαρεάλ κατάφερε να νικήσει την Αλμερία εκτός έδρας με σκορ 2-1, χάρη σε ένα τρομend_FEEDend που πέτυχε ο Σέρλοθ το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με αυτή τη νίκη, η Βιγιαρεάλ παρέμεινε στην κοψιά για μια θέση στο Conference League.

Αυτή ήταν η 11η νίκη της ομάδας του Μαρθελίνο στο πρωτάθλημα, μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα. Από την πλευρά της Αλμερίας, η ομάδα με 14 βαθμούς έχει αποχαιρετήσει προ πολλού τις ελπίδες για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία.

Στον αγώνα, ο Ακομάχ άνοιξε το σκορ για τη Βιγιαρεάλ, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Λοθάνο. Ωστόσο, ο Σέρλοθ ήταν αυτός που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με το δεύτερο γκολ.

Συνοπτικά, η 32η αγωνιστική της La Liga περιείχε αρκετά ενδιαφέροντα αποτελέσματα, με πολλές ομάδες να μάχονται για τις θέσεις τους στον πίνακα.