Η Παρί νίκησε με ήρωα τον Εμπαπέ την αντίσταση της Μπρεστ!

Η Παρί Σεν Ζερμέν κατάφερε να κερδίσει με 3-2 την Μπρεστ, αν και αντιμετώπισε δυσκολίες μέχρι το τέλος του αγώνα. Ο Εμπαπέ ήταν σε καλή κατάσταση και συνέβαλε στη νίκη της ομάδας του Λουίς Ενρίκε, αρχικά αστοχώντας σε ένα πέναλτι και στη συνέχεια πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ στην επαναφορά. Η Παρί Σεν Ζερμέν παρέμεινε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, πίσω από την Νις, ενώ η Μπρεστ παρέμεινε στην έκτη θέση.

Η Παρί Σεν Ζερμέν ανοίγει το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Ζαιρέ-Εμερί, ενώ ο Εμπαπέ σημειώνει το δεύτερο γκολ στο 28ο λεπτό. Η Μπρεστ μειώνει σε 2-1 με τον Μουνιέ στο 43ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο μέρος φέρνει το παιχνίδι σε ισορροπία με τον Λε Ντουαρόν στο 52ο λεπτό. Στο τέλος του αγώνα, η Παρί κερδίζει ένα πέναλτι και αν και ο Εμπαπέ αστοχεί, παίρνει το ριμπάουντ και πετυχαίνει το γκολ που χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

Μετά από αυτή τη νίκη, η Παρί Σεν Ζερμέν καταφέρνει να έχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα και στο Champions League και παραμένει μόλις μία νίκη πίσω από την πρώτη Νις. Από την άλλη πλευρά, η δυνατή ομάδα της Μπρεστ παραμένει στους 15 βαθμούς και στην έκτη θέση.