Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νικά τη Λίβερπουλ με 4-3 στο Wembley μετά από επεισοδιακό ματς: Ο Ντιαλό στο 120’, στο τελευταίο FA Cup του Κλοπ! (video)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνέτριψε τη Λίβερπουλ σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, με τρία γκολ που έβαλαν φωτιά στο γήπεδο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σκοτ ΜακΤόμινεϊ στο 10’, αλλά η Λίβερπουλ αντέδρασε γρήγορα και πέτυχε δύο γκολ στο ημίχρονο, με τους ΜακΆλιστερ και Σαλάχ.

Η ανατροπή ήταν συνεχής, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να ισοφαρίζει στο 86’ με τον Άντονι, με μια εκπληκτική εκτέλεση. Η Λίβερπουλ δοκίμασε να ανοίξει ξανά το σκορ, αλλά η απάντηση ήρθε από τον Ράσφορντ μετά από πολλές ευκαιρίες. Με το σκορ στο 2-2, η παράταση έφερε νέα ανατροπή, με τη Λίβερπουλ να βρίσκει τον δρόμο προς το δίχτυ στο 105’ χάρη στον Έλιοτ.

Ωστόσο, ο Ράσφορντ δεν το παράτησε και ισοφάρισε στο 112’. Και το ματς κορυφώθηκε με τον Ντιαλό να σημειώνει το γκολ-ποίημα στο 120’, χαρίζοντας στη Γιουνάιτεντ μια πολύτιμη πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου FA.