Η Λιλ… ξενέρωσε στο 93′ την Παρί!

Η νίκη έγινε ισοπαλία στο 93′ της Παρί με τη Λιλ

Ανεβασμένο αίμα για την Παρί κατά τη χρονική διάρκεια έναρξης! Οι Παριζιάνοι πήραν το ένατο διαδοχικό τρίποντο τους στο πρωτάθλημα, αλλά η Λιλ τους άφησε με άγρια πρόσκαιρη γεύση, σκοράροντας ένα γκολ στην τελευταία στιγμή και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1).
Αυτό έκανε την ομάδα του Λουίς Ενρίκε να χάσει την ευκαιρία να πλησιάσει στους +7 βαθμούς από τη δεύτερη θέση, καθώς παρέμεινε στους +5. Παράλληλα, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 28 βαθμούς και βρέθηκαν στην τέταρτη θέση.
Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι επέδειξαν δύναμη, με τον Ζεγκρόβα να πλησιάζει στο γκολ στο 15’ και 16’. Στη συνέχεια, η Παρί ανέλαβε τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα και κατάφεραν ακόμη και να κερδίσουν ένα πέναλτι στο 66’, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να εκτελεί επιτυχώς για το 1-0. Κατ’ αυτόν τον τρόπο, ο Γάλλος φέτος έφτασε τα 16 τέρματα.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε συνέχισε να επικρατεί στο παιχνίδι και είχε την ευκαιρία να φύγει με μια σημαντική νίκη, αλλά ο Ντέιβιντ στο 90+3′ είχε διαφορετική γνώμη και σκόραρε για τη Λιλ, καταλήγοντας το ματς σε ισόπαλο 1-1.