Ο Γιάννης έκανε triple double στη νίκη των Μπακς επί των Σίξερς στη Φιλαδέλφια (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε μια ασίστ μακριά από το triple double καθώς ηγήθηκε των Μιλγουόκι Μπακς στη νίκη εκτός έδρας επί των Φιλαδέλφια 76ερς με 119-98 την Κυριακή.

Ο Γιάννης σημείωσε 30 πόντους, 12 ριμπάουντ και 9 ασίστ σε 35:45 λεπτά συμμετοχής, ενώ οι Μπακς ανέβηκαν σε 37-21 ρεκόρ, αφήνοντας τους Σίξερς στο 33-24.

Στα σουτ, είχε 9/15 δίποντα, 1/2 τρίποντα και 9/12 βολές, με τους 19 πόντους του να πέφτουν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην ομάδα, ο Ντέιμιαν Λίλαρντ είχε 24 πόντους, 9 ασίστ και 7 ριμπάουντ, ενώ ο Μαλίκ Μπίσλι πέτυχε 20 πόντους και ο Μπόμπι Πόρτις 17.

Ο Πόρτις είχε ήδη 15 πόντους στο ημίχρονο, με 3/3 τρίποντα, καθώς οι Μπακς είχαν ήδη προηγηθεί με μεγάλη διαφορά, 69-48.

Δείτε την εντυπωσιακή πάσα του Γιάννη στον Λόπεζ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου:

Στα τελευταία 3:36 λεπτά συμμετοχής αγωνίστηκε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σημειώνοντας 2 πόντους από 1/1 δίποντο.

Για τη Φιλαδέλφια, ο Μάξεϊ σημείωσε 24 πόντους ενώ ο Μέλτον 16.

Τα δωδεκάλεπτα: 21-35, 48-69, 82-95, 98-119