Ένα challenge που έφερε τη νίκη για τους Σανς εναντίον των Τζαζ στη 2η παράταση! (βίντεο)

Οι Φίνιξ Σανς κατάφεραν να κερδίσουν στο τέλος της 2ης παράτασης και να επικρατήσουν εκτός έδρας επί των Γιούτα Τζαζ με 140-137!

Το challenge που κατέθεσε ο προπονητής των Σανς, Φρανκ Βόγκελ, αποδείχθηκε κρίσιμο για το αποτέλεσμα του αγώνα!

Με την κατάσταση στο 137-140 στο τέλος της 2ης παράτασης, ο Λάουρι Μάρκανεν προσπάθησε να εξισώσει το σκορ στην τελευταία στιγμή με ένα τρίποντο από το πλάγιο, ενώ ο Κέβιν Ντουράντ φάνηκε να τον κάνει φάουλ. Οι διαιτητές αρχικά αποφάσισαν να δώσουν τρία βολές στον Φιλανδό φόργουορντ.

Ωστόσο, ο προπονητής της ομάδας των Σανς αναθεώρησε την απόφαση ζητώντας ένα challenge, το οποίο κέρδισε, οδηγώντας τους Σανς σε μια νίκη εκτός έδρας!