Η Φενέρμπαχτσε επικρατεί επί της Παρτιζάν με 91-76, έχοντας σερί 18-0 στο τέλος του παιχνιδιού.

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής καθώς σημείωσε 24 πόντους, 1 ριμπάουντ σε μόλις 23:16 λεπτά συμμετοχής, κάνοντας τα πάντα για την ομάδα του.

Πέραν από τον Ντόρσεϊ, διακρίθηκαν επίσης οι Μάρκο Γκούντουριτς (15π.), Νέιτ Σέστινα (14π.), Νάιτζελ Χέις-Ντέιβις (12π.-7ρ.) και Νικ Καλάθης (9π.-4ρ.-7ασ.-1κλ.-1μπλ.-1λ.).

Στην πλευρά της Παρτιζάν, ξεχώρισαν οι Κέβιν Πάντερ (18π.), Τζέιμς Νάναλι (14π.) Μπρούνο Καμπόκλο (13π.) και Τζαλίν Σμιθ (11π.).

Η Φενέρμπαχτσε προηγήθηκε με +13 στην πρώτη περίοδο και αυξήθηκε ακόμη περισσότερο στην αρχή της δεύτερης, πριν η Παρτιζάν αντιδράσει.

Το σκορ ισορροπήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως στο τέλος είδαμε ένα εντυπωσιακό σερί από την Φενέρμπαχτσε, που κατέληξε στη νίκη της.

Η αναμέτρηση έληξε με σκορ 91-76 υπέρ της Φενέρμπαχτσε.

Τα δεκάλεπτα: 19-31, 43-48, 68-64, 91-76

Αναλυτικά στατιστικά της αναμέτρησης μπορείτε να βρείτε εδώ.