Κολοσσός συνεχίζει να νικά μετά τη δύσκολη νίκη επί του Μαρούσιου

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες επί του ΠΑΟΚ και του Ηρακλή, ο Κολοσσός συνέχισε την εντυπωσιακή πορεία του κερδίζοντας επίσης το Μαρούσι με σκορ 81-67, στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, όπου το σκορ ήταν 21-22 υπέρ του Κολοσσού, η ομάδα από τη Ρόδο κατάφερε να αποκτήσει τον έλεγχο του παιχνιδιού και με καλή άμυνα να δημιουργήσει απόσταση, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα +9 (37-48).

Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτες του προπονητή Κούρο Σεγκούρα βελτίωσαν ακόμη περισσότερο την απόδοσή τους, με καλή άμυνα και καλή κατανομή των πόντων ανάμεσα στους παίκτες της ομάδας. Με αυτήν την επίδοση, η διαφορά αυξήθηκε στους +13 (50-63) στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, το Μαρούσι δεν μπόρεσε να αντιδράσει απέναντι σε έναν εξαιρετικό Κολοσσό που βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Τελικά σκορ: 67-81.