Το Περιστέρι bwin ηττήθηκε με άνεση από τη Μάλαγα

Το Περιστέρι bwin δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει την αντίπαλό του, τη Μάλαγα, και ηττήθηκε με 64-81 στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του BCL. Με αυτή την ήττα, η ομάδα έπεσε στο 1-2 στον τρίτο όμιλο.

Αρχικά, το Περιστέρι bwin προηγήθηκε με 2-0 και 4-2, αλλά η Μάλαγα κατάφερε να ισοφαρίσει. Το προβάδισμα κυλούσε από τη μία ομάδα στην άλλη, με τον Πέρι να προσθέτει πόντους για το Περιστέρι bwin. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 26-15 υπέρ της Μάλαγα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Μάλαγα διατήρησε το προβάδισμά της, φτάνοντας και σε διαφορά 18 πόντων. Το Περιστέρι bwin όμως εκμεταλλεύτηκε τις αδυναμίες της άμυνας της Μάλαγα και μείωσε σε 44-33 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το Περιστέρι bwin ξεκίνησε με ένα σερί 5-0 και μείωσε τη διαφορά στους 6 πόντους. Ωστόσο, η Μάλαγα αντέδρασε και με ένα σερί 12-0 διατήρησε το προβάδισμά της στους 18 πόντους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 64-45 υπέρ της Μάλαγα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μάλαγα συνέχισε να διατηρεί το προβάδισμά της και τελικά επικράτησε με 81-64. Οι παίκτες του Περιστερίου bwin προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά δεν τα κατάφεραν.