Το ματς της Β’ ομάδας του ΠΑΟΚ με τον Ηρακλή κράτησε την αγωνία μέχρι το τέλος, καθώς δεν υπήρξε νικητής!

Το ματς της 17ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Super League 2 μεταξύ ΠΑΟΚ Β και Ηρακλή ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 1-1. Η αναμέτρηση έλαβε χώρα στο γήπεδο του Μακεδονικού σήμερα (15/01).

Η ομάδα του ΠΑΟΚ Β πραγματοποίησε το πρώτο γκολ στο 26′, μετά από μια όμορφη αντεπίθεση και τον Σπυράκο να σκοράρει, ανοίγοντας το σκορ στο 1-0. Την προσπάθεια τους δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο η αποβολή του Χρουσιέλ με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 41ο λεπτό, πριν το τέλος του πρώτου μέρους.

Ωστόσο, ο Ηρακλής επέστρεψε στην επανάληψη αποφασισμένος, καταφέρνοντας να φέρει το ματς στα ίσα με γκολ στο 48′, με τον Δοϊρανλή να βρίσκει δίχτυα. Αυτό το γκολ ολοκλήρωσε το τελικό σκορ στο 1-1.

Στο 86ο λεπτό, ο Χειρίτραντας προσπάθησε με ένα σουτ από πλάγια θέση και αριστερά της περιοχής, ωστόσο η μπάλα κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Μοναστηρλή.

Με αυτό το αποτέλεσμα, και οι δύο ομάδες παρέμειναν χωρίς νίκη για τρίτο συνεχόμενο ματς, ενώ ο Ηρακλής διατήρησε την αήττητη επίδοσή του απέναντι στον ΠΑΟΚ Β, μετά το 2-0 υπέρ του στο πρώτο μέρος της σεζόν.

Άλλα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο συμπληρώνουν:

Α’ Όμιλος (17η αγωνιστική)

• Σάββατο (13/1)
    • Κοζάνη-Νίκη Βόλου 0-3 (45’+1′, 77′ Τζιώρας, 67′ Κρητικός)
    • Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός 0-1 (74′ Ρόμο)
    • ΑΕΛ-Αιολικός 2-0 (20′ Μαυριάς – 22′ Ηλιάδης)
  • Κυριακή (14/1)
    • Αναγέννηση Καρδίτσας-Μακεδονικός 0-1 (89′ Σιμόνι)
  • Δευτέρα (15/1)
    • ΠΑΟΚ Β-Ηρακλής 1-1 (26′ Σπυράκος – 48′ Δοϊρανλής)

Β’ Όμιλος (14η αγωνιστική)

• Χανιά-Διαγόρας 4-0 (23′ Μάναλης, 64′ Κόλα, 70′ Ντίας, 90’+1′ Νίκολιτς)
    • Athens Kallithea FC-Παναθηναϊκός Β 3-0 (23′ Κυνηγόπουλος, 27′ Λουκίνας, 90’+2′ Βασιλόγιαννης)
    • Καλαμάτα-Αιγάλεω 1-0 (90’+8′ Γρίβας)
    • Ηλιούπολη-Τηλυκράτης 1-0 (45’+1′ Ασίγκμπα)
    • Παναχαϊκή-Γιούχτας 3-1 (12′ Προύντζος, 21′ πεν. Μπαρέ, 90’+1′ Ολιβέιρα – 9′ Αλεξόπουλος)
    • Ιωνικός-Ολυμπιακός Β (16:30)