Το απίθανο γκολ του Ζανιόλο στο «Βίλα Παρκ»: Όταν οι παίκτες του Έμερι αρνήθηκαν να χάσουν! (video)

Ήταν γνωστό ότι η Άστον Βίλα χρειαζόταν μόνο τη νίκη για να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League, έστω και προσωρινά πριν από το παιχνίδι της Λίβερπουλ με την Άρσεναλ. Ωστόσο, το τελικό 1-1 με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ την ικανοποίησε, δεδομένου του προβάδισμάτος που είχε.

Η ομάδα δεν εμφάνισε την ίδια απειλητικότητα που συνήθως δείχνει στο «Βίλα Παρκ». Πίεσε και πάλεψε, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 87ο λεπτό, σε μια στιγμή που οι φιλοξενούμενοι ήταν αποτελεσματικοί.

Παρόλα αυτά, δεν εγκατέλειψε τον αγώνα και ανταμείφθηκε για την προσπάθειά της, με τον Ζανιόλο να ισοφαρίζει στο 97ο λεπτό. Το γήπεδο ξέσπασε και οι φίλαθλοι πανηγύρισαν έξαλλα το πρώτο γκολ του Ζανιόλο στην Premier League. Έτσι, η ομάδα του Ουνάι Έμερι απέφυγε μια ήττα που… κανείς δεν περίμενε!