Το αμφιλεγόμενο τάκλιν με “καρατιά” του Τζιτζι Ντοναρούμα που οδήγησε στην αποβολή του

Παρά το γεγονός ότι το Παρί Σεν Ζερμέν έπαιζε με δέκα παίκτες για περισσότερο από 80 λεπτά, κατάφερε να κερδίσει την Χάβρη με σκορ 0-2 στην αντίπαλη έδρα, διατηρώντας την πρώτη θέση στην Ligue 1, μετά την ολοκλήρωση της 14ης αγωνιστικής αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι Παριζιάνοι ήταν υπότιτλοι με έναν παίκτη λιγότερο από το 10ο λεπτό του παιχνιδιού, καθώς ο Τζανλουίτζι Ντοναρούμα αποβλήθηκε άμεσα για ένα αμφιλεγόμενο τάκλιν που χαρακτηρίστηκε ως… δολοφονικό μαρκάρισμα.

Στην πραγματικότητα, ο Ιταλός τερματοφύλακας βγήκε έξω από την περιοχή του για να απομακρύνει τη μπάλα, σηκώνοντας υπερβολικά ψηλά το πόδι του και πετυχαίνοντας το πρόσωπο του Κασιμίρ με τα πόδια του.