Ρονάλντο: Έκπληκτος για την απώλεια του βραβείου MVP στον τελικό του Κυπέλλου Αραβίας

Η Αλ Νασρ επικράτησε με 2-0 της Αλ Χιλάλ στον τελικό του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Αραβίας, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει τα δύο γκολ πριν αποχωρήσει τραυματίας στο 115ο λεπτό.

Παρόλα αυτά, το βραβείο για τον καλύτερο παίκτη του αγώνα απονεμήθηκε στον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς της Αλ Χιλάλ, κάτι που έκανε τον Ρονάλντο να αναρωτιέται.

Ο Ρονάλντο πήρε τον πρώτο τίτλο του στη Σαουδική Αραβία με την Αλ Νασρ, προσφέροντας κρίσιμα γκολ στο 74ο λεπτό για να ισοφαρίσει το ματς και στο 97ο λεπτό για να κατακτήσει τον τίτλο.

Ωστόσο, δεν κατάφερε να κερδίσει το βραβείο του MVP, κάτι που φάνηκε από την έκφραση έκπληξης και απογοήτευσης στο πρόσωπό του κατά τη διάρκεια τηλεοπτικής παρακολούθησης της απονομής.