Προσωρινή διακοπή στο Ουτρέχτη-Άγιαξ για ρίψη αντικειμένων!

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ουτρέχτη και τον Άγιαξ στην 9η αγωνιστική της Eredivisie ολοκληρώθηκε με ένα επεισοδιακό γεγονός. Συγκεκριμένα, ο διαιτητής, Ντένις Χίγκλερ, αποφάσισε στο 88′ λεπτό και με το σκορ να είναι 3-3 να διακόψει προσωρινά το ματς, εξαιτίας της ρίψης αντικειμένων στο γήπεδο. Η κάμερα κατέγραψε μια πλαστική κούπα που βρέθηκε στην άκρη του γηπέδου (φωτογραφία).

Αυτός ήταν ο δεύτερος συναγερμός μετά την ρίψη ενός άλλου αντικειμένου στο δεύτερο ημίχρονο. Αφού το κοινό δεν κατάλαβε το μήνυμα, ο διαιτητής έδωσε εντολή στις ομάδες να αποχωρήσουν από το γήπεδο.

Η διακοπή διήρκεσε μόνο για δέκα λεπτά, με τις δύο ομάδες να επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για να ολοκληρώσουν τον υπόλοιπο χρόνο. Με την επανέναρξη, οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα τέταρτο γκολ (4-3), αλλά αμέσως μετά υπήρξε και πάλι διακοπή λόγω ρίψης αντικειμένων.