Ποιος μπορεί να σταματήσει την Τότεναμ με Σον και Μάντισον!

Αυτό το ματς αξίζει πραγματικά την προσοχή όλων. Η ομάδα της Κρίσταλ Πάλας έχει μια εξαιρετική άμυνα, καθώς έχει καταφέρει να μην δεχθεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο σε 8 από τα 10 παιχνίδια της σεζόν. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα της Τότεναμ έχει δυσκολίες στην επίθεση και δεν έχει καταφέρει να σκοράρει στο πρώτο μέρος σε 9 από τα 10 παιχνίδια που έχει παίξει μέχρι τώρα.

Παρόλα αυτά, οι παίκτες της Τότεναμ δεν πτοούνται. Ο Τζέιμς Μάντισον πήρε την ευθύνη και σκόραρε για την ομάδα του, αν και έκανε αυτογκόλ στο 54ο λεπτό. Αργότερα, ο Σον κέρδισε μια ευκαιρία και με εξαιρετικό τελείωμα έβαλε το δεύτερο γκολ. Είναι αξιοπρόσεκτο πως αυτός ο παίκτης, που μέχρι τότε δεν είχε πολλές επαφές με την μπάλα, κατάφερε να βρει τον τρόπο να κάνει τη διαφορά.

Το ματς πήγε προς το τέλος και η Πάλας κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με ένα φοβερό σουτ, παρότι ορισμένοι υποστήριξαν πως χρησιμοποίησε το χέρι. Το VAR όμως αποφάνθηκε πως ήταν έγκυρο το γκολ.