Παυλίδης-Βελάνας σημειώσατε… Χ

Ο αγώνας Παυλίδης-Βελάνας ολοκληρώθηκε με ισοπαλία

Η ελληνική αναμέτρηση στην Ολλανδία έληξε ισόπαλη! Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με ανατροπές και γκολ στο τέλος, οι ομάδες Άλκμααρ και Τσβόλε έμειναν στο 2-2 για την 18η αγωνιστική της Eredivisie.

Οι Έλληνες ποδοσφαιριστές Βαγγέλης Παυλίδης και Οδυσσέας Βελάνας έπαιξαν καθοριστικό ρόλο για τις δύο ομάδες, ενώ ο Απόστολος Βέλλιος έμεινε στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους.

Μετά από ένα αδρανές πρώτο ημίχρονο, η Τσβόλε πήρε το προβάδισμα με γκολ του Τιλ στο 57′. Ωστόσο, η χαρά των φιλοξενούμενων διήρκεσε λίγο, καθώς ο Βαγγέλης Παυλίδης με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

Τα τελευταία λεπτά ήταν εντυπωσιακά, καθώς ο Οδυσσέας Βελάνας σκόραρε στο 86ο λεπτό για να δώσει και πάλι προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, αλλά ο Μάγιανς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε για το τελικό 2-2.