Οι Ρέιντζερς Πέτυχαν 4 Γκολ Πριν το Ντέρμπι με τη Σέλτικ!

Οι Ρέιντζερς συνεχίζουν το εντυπωσιακό σερί τους με τρίτη συνεχόμενη νίκη σε πρωτάθλημα και κύπελλο, καθώς επικράτησαν με 4-1 της Κιλμάρνοκ. Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια να κυριαρχήσουν στο παιχνίδι. Οι Ρέιντζερς βρίσκονται τώρα με 81 βαθμούς, μόλις τρεις βαθμούς πίσω από την πρώτη Σέλτικ (84 βαθμοί), με τις δύο ομάδες να ετοιμάζονται για ένα σπουδαίο ντέρμπι την επόμενη αγωνιστική.

Στο παιχνίδι, η ομάδα φιλοξενούμενων προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 12′, αλλά οι Ρέιντζερς αντέδρασαν γρήγορα και ισοφάρισαν στην εκτάκτως μακρά παράταση του πρώτου μέρους. Με εντυπωσιακές επιδόσεις στο δεύτερο μέρος, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να διαμορφώσουν το τελικό 4-1, με τους Σίλβα, Ντέιβις, Λορένς και Σούταρ να σκοράρουν τα γκολ της νίκης.