Ο Πανιώνιος κερδίζει εντυπωσιακά τον Ερμή Ζωνιανών με 7 γκολ!

Ο Πανιώνιος αποδεικνύει την αξία του στο γήπεδο στην αναβληθείσα αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, κερδίζοντας τον Ερμή Ζωνιανών με σημαντικό σκορ 7-1. Με αυτήν την εμφάνιση, ο Πανιώνιος συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία για την επιστροφή του στην κορυφαία κατηγορία.

Ο Πανιώνιος δείχνει τη δύναμή του, επιτυγχάνοντας επτά γκολ σε ένα ματς μετά από 26 χρόνια, από τότε που στις 13 Ιανουαρίου 1997, είχε επικρατήσει 7-1 επί του ΑΟ Πύργου στη Β’ Εθνική!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24′ με μια κεφαλιά του Ποτουρίδη. Στο ημίχρονο, ο Μπουρλάκης διπλασίασε την προσπάθεια του Πανιωνίου με ένα ακόμα γκολ στο 44′.

Ο Πανιώνιος συνέχισε την επίθεσή του και στο 56′ έφτασε στο τρίτο γκολ, με τον Μπουρλάκη να είναι πάλι ο σκόρερ. Μετά από έξι λεπτά, ο Ιγνατίδης έκανε το 4-0, με τον Ερμή να μειώνει σε 4-1 λίγα λεπτά αργότερα.

Στο 69′, ο Πανιώνιος σημείωσε και το πέμπτο γκολ με ένα σουτ του Χριστόπουλου. Στο 82′, ο Γροντής και στο 90′ ο Ιγνατίδης διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 7-1.